Technologia HyperKewl

Technologia HyperKewl

4 sierpnia 2015Zespół Ha3o

W związku z falą upałów zamieszczamy artykuł o produktach chłodzących HyperKewl™, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski. Producentem tych wyrobów jest firma TechNiche International™, która wyrosła na największego producenta tego typu produktów na Świecie. TechNiche International™ sprzedaje w ponad 50 krajach na całym świecie, a centra dystrybucji znajdują się w Europie, USA, Azji i na Bliskim Wschodzie.

TECHNOLOGIA HYPERKEWL™

Sztandarowym produktem firmy jest technologia HyperKewl™, która wykorzystuje unikalną chemię polimerów i specjalną technikę wielowarstwowego tkania włókien, żeby osiągnąć efekt szybkiego wchłaniania i jednocześnie stabilnego magazynowania wody w tkaninie. Prosta i efektywna technologia działa na zasadzie połączenia wody z materiałem HyperKewl™, który stopniowo uwalnia wodę poprzez zwiększone odparowanie, które zapewnia formuła chemiczna tkaniny. Dzięki połączeniu tych właściwości użytkownicy mogą korzystać z chłodzenia, które zapewnia im proces ewaporacji. Dodatkowo produkty są wytrzymałe i całkowicie nietoksyczne, a co więcej proste do aktywowania i nadają się do wielokrotnego użytku.

AKTYWACJA

Aby aktywować produkt wystarczy namoczyć go w wodzie przez 1-2 minuty, aby materiał HyperKewl™ wchłonął wodę. Następnie wystarczy odcisnąć nadmiar wody, jednak nie należy wyżymać materiału, żeby nie zniszczyć jego struktury i od razu można korzystać z chłodzenia wyparnego, które jest oferowane przez wszystkie produkty z serii HyperKewl™.

Produkty chłodzące mogą zapewnić obniżenie temperatury powierzchni skóry (a co za tym idzie temperatury odczuwalnej przez użytkownika) o 6-16 stopni Celsjusza w stosunku do temperatury otoczenia. Efekt uzależniony jest od przepływu i wilgotności powietrza. Przykładowo zwiększona wilgotność, na poziomie 90%, zmniejsza zdolności chłodzące tkaniny. Natomiast zwiększony przepływ powietrza powoduje, że efekt jest bardziej odczuwalny. Efekt chłodzenia utrzymuje się od 5 do 10 godzin przy jednorazowym namoczeniu, natomiast ponowny kontakt z wodą natychmiast przedłuża działanie chłodzące produktu.

Dzięki tak prostemu sposobowi aktywowania, a także bardzo efektywnej metodzie chłodzenia rozwiązania jest bardzo ekonomiczne.

KONSERWACJA

Dodatkowym atutem jest wyjątkowo prosta konserwacja produktów chłodzących. Zgodnie z informacjami, których udziela producent artykułów wyprodukowanych w technologii HyperKewl™, produkty te należy prać wyłącznie ręcznie w ciepłej wodzie, przy użyciu lekkich detergentów, jak na przykład mydło. Po praniu należy odcisnąć nadmiar wody, jednak nie należy wyżymać materiału! Pozostawić do całkowitego wyschnięcia w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Produktów chłodzących nie należy prać w pralce, ani odwirowywać, a także nie należy korzystać z proszku do prania oraz z płynów zmiękczających, ponieważ produkty tego typu niszczą właściwości chemiczne tkaniny i obniżają właściwości chłodzące!

Podstawowa pielęgnacja produktów chłodzących HyperKewl™ zapewnia doskonałą wydajność i długą żywotność produktów. Należy stosować się do instrukcji producenta, które zazwyczaj znajdują się na metce.

PRZEZNACZENIE

Produkty chłodzące przeznaczone są w zasadzie dla wszystkich!

W czasie upałów oraz gdy użytkownik narażony jest na silne operowanie słońca należy szczególnie dbać o to aby nie przegrzać organizmu. Stres termiczny jest bardzo niebezpieczny, zarówno dla dzieci i osób starszych, a także dla osób aktywnie przebywających w upale. Dodatkowo produkty chłodzące przynoszą ogromną ulgę zwierzętom.

Oferta przeznaczona jest więc dla osób, które pracują na zewnątrz w trakcie upałów, dla sportowców, zwłaszcza podczas wielogodzinnych treningów kondycyjnych, dla dzieci oraz osób starszych, które są bardziej narażone na przegrzanie organizmu, a także dla wszystkich, którzy źle znoszą upały.

Wszyscy właściciele oraz opiekunowie zwierząt bez wątpienia przyznają też, że ich pupilom należy pomagać w znoszeniu gorąca.

ASORTYMENT

Asortyment produktów, w których wykorzystana jest technologia HyperKewl ™ jest dość szeroki. Flagowym produktem są kamizelki chłodzące, które występują w kilku modelach oraz wielu kolorach i rozmiarach, tak aby sprostać oczekiwaniom jak największej grupie odbiorców. Bardzo popularne są też chłodzące nakrycia głowy i apaszki, a także nakładki na nadgarstki. HyperKewl™ wydzielił także specjalna linię militarną, która cechuje się wykorzystaniem tkaniny w różnego rodzaju kamuflażach!

Seria produktów dla zwierząt obejmuje kamizelki, maty opaski na szyję – dla czworonogów, a także derki i kołnierze na szyję oraz opaski na nogi dla koni.

BENEFITY

Niższa temperatura skóry.

Komfort temperaturowy.

Wolniejszy rytm serca.

Lepsza koncentracja.

Szybsza regeneracja.

Zwiększona energia.


ZAPRASZAMY do zapoznania się z ofertą chłodzącą!!!