Kamizelka chłodząca UltraSport a trening Crossfit

Kamizelka chłodząca UltraSport a trening Crossfit

8 sierpnia 2014Zespół Ha3o

Poprosiliśmy właściciela i głównego trenera w Crossfit Ad Alta, Jasona Abney o przetestowanie kamizelki chłodzącej UltraSport w czasie treningu Crossfit i jest nam niezmiernie miło podzielić się z Wami opinią Jasona o naszej kamizelce: 

"Thanks again for choosing me to test out your cooling vest. I used it today in my training, and I have to say my initial impression is very good. I put the vest on for my warm up and I could definitely feel the cooling effects of it. I normally sweat very much when I workout, but I did not sweat much during my warm up today. I didn't feel any less warm as far as being able to perform, but I felt I had a cooler body temperature overall. After my warm up, I did my workout. It's a standard CrossFit benchmark workout that I've done many times. I'm very familiar with how this workout feels and how I have to pace during it. The workout was 20 minutes long. I initially felt the cooling effects of the vest, but as the workout went on and I got hotter I felt the cooling less and less. Finally, by the time I was finishing the workout I did not really feel any effects of the vest. I initially thought that I had generated so much body heat that it was too much for the vest to compensate for. Once I did my cool down I finally took the vest off and felt much, much cooler. What happened next was very surprising for me though, I was able to cool down from my workout much more quickly. I usually sweat for about an hour after my workout, but today I was sweating very little after about 25 minutes. I also felt like I recovered more quickly today. I felt like I could have done another short workout after just that 25 minute rest. Another effect of the vest today was that I did not sweat as much during my workout as I normally do. I usually soak my shirt, but today there was significantly less sweating for me. So even though I didn't physically feel cooler, physiologically my body was cooler. Really, that's the point of this piece of equipment, so it did it's job well today. I'm 185 cm tall, and I would say that this vest is too short for me. I did not like how it would pull my shirt up every time I did pull ups or push ups. I think a tall version of this would be something to look at for us taller folks. With that said, my initial impression is that this could be very good for CrossFit. I'm curious if their would be different effects for people with higher and lower levels of fitness than me. I'm a middle of the road crossfitter, so a novice and a professional might give significantly different feedback than myself. I'd be more than happy to put you in touch with one of the top females in the world, however she lives in the United States. If not her, then I can help you find the right person here in Europe, which could lead to significant press for your product. Once again, thank you very much for working with me, and I'll keep filling you in on how the vest performs doing every movement possible in CrossFit. Thank you, Jason Abney Level 1 CrossFit & USAW Coach www.crossfitadalta.com" 

Tłumaczenie: "Jeszcze raz dziękuję za wybranie mnie do przetestowania Waszej kamizelki chłodzącej. Kamizelki użyłem w czasie mojego treningu i muszę powiedzieć, że moje pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Założyłem kamizelkę chłodzącą na czas mojej rozgrzewki i tak, poczułem efekt chłodzenia. Zwykle bardzo się pocę w czasie treningów, ale w czasie mojej rozgrzewki dzisiaj nie pociłem się bardzo. Nie czułem znacznie mniej ciepła jeśli chodzi o możliwość trenowania ale czułem, że moja ogólna temperatura ciała jest niższa. Po mojej rozgrzewce, zrobiłem trening. To standardowy trening Crossfit, który wykonywałem wcześniej wiele razy. Doskonale wiem jak odczuwam taki trening i jakie powinno być tempo w czasie jego wykonywania. Trening trwał 20 minut. Początkowo, odczuwałem efekty chłodzenia, ale w miarę trwania treningu, robiło mi się coraz bardziej gorąco, a chłodzenie czułem coraz mniej i mniej. W końcowej fazie, kiedy kończyłem trening nie czułem w ogóle efektu chłodzenia kamizelki. Pomyślałem, że wygenerowałem tyle ciepła, że było to za wiele dla kamizelki, aby zniwelować jego odczuwanie. Po ochłonięciu, zdjąłem kamizelkę i poczułem zdecydowanie więcej chłodu. Co wydarzyło się później, było dla mnie zaskakujące. Byłem w stanie ochłonąć po moim treningu zdecydowanie szybciej. Zwykle pocę się około godziny po treningu, ale pociłem się bardzo mało do około 25 minut. Poczułem również szybszy powrót do normalnych parametrów jak również czułem, że mógłby zrobić kolejny trening po niemalże 25 minutowym odpoczynku. Innym efektem użycia kamizelki było to, że nie pociłem się tak bardzo jak zwykle w czasie treningu. Zwykle przemaczam koszulkę, ale dzisiaj było zauważalne mniej pocenia. Pomimo, że fizycznie nie czułem chłodu, psychologicznie moje ciało było chłodniejsze. Tak naprawdę, to jest właśnie sens takiej kamizelki, więc w sumie wykonała swoje zadanie na dzisiaj. Mam 185 cm wzrostu i uważam, że kamizelka jest zbyt krótka dla mnie. Nie podobało mi się, jak ciągnęła moją koszulkę za każdym razem kiedy podciągałem się na drążku czy robiłem pompki. Myślę, że dłuższa kamizelka powinna zostać rozważona dla wyższych ludzi. Moje wstępne wrażenie jest takie, że kamizelka byłaby bardzo dobra w czasie treningów Crossfit. Jestem ciekaw czy będą różne efekty dla osób z wyższym i niższym poziomem sprawności, niż mój. Jestem średniozaawansowanym Crossfitterem, więc osoba początkująca i profesjonalny Crossfitter mogą mieć znacznie inną opinię niż ja. Po raz kolejny bardzo dziękuję za współpracę, będę Was informował jak kamizelka sprawuje się dalej w CrossFit.” Dziękuję. Jason Abney Level 1 CrossFit & USAW Coach www.crossfitadalta.com"

Bardzo dziękujemy Jasonowi Abney za współpracę i mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze wspólne działania:) bo przecież odzieży chłodzącej wciąż przybywa! Jednocześnie zachęcamy Was do odwiedzenia Crossfit Ad Alta, przy ul. Al. Wilanowska 228. Na siłowni panuje luźna i przyjacielska atmosfera, ale Ci , którzy tam trenują, trenują naprawdę ciężko. Tak więc, zajrzyjcie do Crossfit Ad Alta, zobaczcie czym jest Crossfit i dołączcie do rodziny Crossfitterów:) Dla Waszej wygody dołączamy grafik zajęć.